Біографія

Дорогі друзі!
Давайте познайомимося з вами ближче. Мене звуть Сергій Демченко.

Дякую вам що обрали мене депутатом 29 округу (Амур-Нижньодніпровський район Дніпра, Петриківський та Дніпровський райони) від партії «Слуга народу».

foto1344Мені 43 роки.

Все моє життя пов’язане з нашим краєм, який я дуже люблю. Тут жили покоління моїх предків. Тут живуть мої друзі і близькі.
Батьки навчили мене дбайливо і з повагою ставиться до людей, до всього, що нас оточує.
Напевно, тому, я вибрав професію юриста: мені завжди хотілося допомагати тим, хто потребує в захисті. З тих пір юнацького романтизму, звичайно, побоювалися, але я ніколи не шкодував, що вибрав саме цю професію.

У 1998 році я закінчив Дніпропетровський державний університет за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста.
Для мене завжди було важливо добре робити свою роботу, бути справжнім професіоналом.
Тому, щоб набратися досвіду, я багато працював – юрисконсультом на підприємстві, потім начальником юридичного відділу банку …
Коли в 2003 році я отримав свідоцтво і право займатися адвокатською діяльністю, у мене вже був чималий досвід юридичної роботи. Це дало мені можливість відкрити власну юридичну компанію «Позитив».
На сьогоднішній день я є членом Всеукраїнської громадської організації «Спілка адвокатів України» та Всеукраїнської громадської організації «Асоціація адвокатів України».

У мене завжди викликало внутрішній опір то, що державна влада вимагає від інших виконання закону, а сама живе «за поняттями».
Ні для кого не секрет, що найбільш проблемною сферою у нас є оподаткування. Тому в свій час я ініціював офіційне тлумачення положень Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” в Конституційний суд. І суд в цьому питанні не підтримав позицію Державної податкової адміністрації, неправомірність якої я доводив.
З 2008 року я активно займаюся правозахисною діяльністю.

Боротьба з корупцією – основний напрямок діяльності Асоціації «Український правозахисний альянс», президентом якої я є.
За роки роботи мені доводилося захищати і вітчизняний бізнес, і іноземних інвесторів від того корупційного монстра, в який перетворилася українська державна система. мені доводилося співпрацювати з найбільшими західними юридичними компаніями, такими як Clifford Chance.
Західні колеги завжди дуже дивувалися тому, як в Україні функціонує судова система. Функціонує вона ненормально, сильно відрізняючись в гіршу сторону від судової з цивілізованих країн.

Я одним з перших в країні спробував змінити ситуацію.
Значною мірою мені допомогло то, що з 2013 по 2014 рік я був по обіймав посаду помічника Міністра юстиції по питань виконання рішень Європейського суду з прав людини.
І хоча помічником я був не дуже довго, я встиг за цей час ввести практику притягнення суддів до відповідальності за порушення, встановлені рішеннями ЄСПЛ. Крім того, разом з командою однодумців, ми розробили зміни до законодавства, щоб вирішити проблему тривалого невиконання рішень національних судів.

Крім адвокатської практики, я маю ще й досвід роботи в органах місцевого самоврядування – в 2014 року мене обрали депутатом Дніпропетровської міської ради.
Цей досвід показав, що діючи в рамках закону, громади можуть досягти багато чого, якщо навчаться ефективно захищати свої інтереси.

 

250739973_35061